poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Zapraszamy na film "Good Copy Bad Copy"


film: Good Copy Bad Copy
środa 29.04
start 19:00


Dokument "Good Copy Bad Copy" opowiada o prawie autorskim w dobie internetu, gdzie nielegalna wymiana plików jest faktem, sprzedaż płyt CD spada na łeb i szyję, a najnowsze filmy można pobrać z sieci zanim ukażą się w kinach. Mówi o czasach, w których prawo nie nadąża za technologią, a wytwórnie filmowe i fonograficzne rozważają nowe modele dystrybucji. W czasach, gdy trzeba się zastanowić, czy prawo autorskie, które miało chronić artystów, nie obraca się przeciwko nim samym.

Film dokumentalny o relacjach świata kultury i systemu praw autorskich w czasach internetu. Autorzy przeprowadzili wywiady z osobami z całego świata, prezentującymi różny punkt widzenia na kwestię praw autorskich. W filmie zobaczymy m.in. DJ Dangermouse, prof. Lawrence'a Lessiga z Uniwersytetu Stanforda, rosyjskiego sprzedawcę pirackich filmów, przedstawiciela Motion Picture Association of America, producenta filmów z Nigerii, DJ Girl Talk czy muzyków z brazylijskiej sceny tecno brega.

! ! ! TOFU ATTACK ! ! !




Sobota 02 maja 12:00 Tofu Strike Back,
czyli kolejna odsłona TOFU ATTACK
vegański wiosenny szwedzki stół
wjazd 10 pln

Niech się święci 1 Maja ! ! !

Zapraszamy od godziny 13:00
na CHILLOUT w Cafe Cykloza,
DUB, Jazz, Reagge
Vegańskie Koktajle z Palemką


Czwartek 30.04 Zamknięte, przepraszamy....

niedziela, 19 kwietnia 2009

Hożarty w Cafe Cykloza 25.04

HOŻARTY (święto ulicy hożej) W Cafe Cykloza:
(Sobota, 25.04) www.hozarty.com


*Przez cały dzień degustacja kawy fair trade z meksykańskiego, zbuntowanego, autonomicznego okręgu Chiapas, Caracols de Morelia. Kawa ta produkowana jest przez niezależne spółdzielnie indiańskie, tradycyjnie uprawiana w cieniu drzew, ręcznie przebierana. 100% Arabica.

* Wystawa Marii Piątek "Warszawa - miejsce zbiórki do ewakuacji"
www.piatekmaria.pl

MARIA PIĄTEK
Cykl obrazów prezentowanych pod wspólnym tytułem "Warszawa - miejsce zbiórki do ewakuacji" odnosi się do przemyśleń autorki na temat jej relacji z miejscem, w którym tworzy. Warszawa to miasto, które nie jest dla jej twórczości obojętne. Dynamika wielkiej aglomeracji to ważny czynnik wpływający na kształt jej malarskiej wypowiedzi. Autorka "Miejsca zbiórki do ewakuacji" widzi w Warszawie siłę, która pcha ją do ciągłych zmian.

"Gotowość do ewakuacji równa jest decyzji o porzuceniu wszystkiego. A jednak to właśnie rozpad tego, co tak skrupulatnie składam, jest jedyną szansą na nowe. Warszawa jest moim stałym miejscem zbiórki do ewakuacji. Zmiana to wymóg tego miasta, jego presja i urok. Bywam tu kosmitą, intruzem, przechodniem - jestem więc na swoim miejscu. Nie mieszkam tu - ja tu się zmieniam".
*Carhartt STREET ART JAM od 13:00
szablony/wlepki/charakterki/literki
Streetart na żywo wykonaniu:

Talkseek, GunBoy, Negative Pete, Bebre, Chazme, Sepe, Michał Stopa i wielu innych...

Za najlepsze prace nagrody od Carhartt.

*Warsaw City Rockers Dj Crew - muzyka z winyli przez cały dzień...
http://www.myspace.com/warsawcityrockers

Zapraszamy na pokza filmu: Z- boczona historia kina

środa, 22.04 start 19:00

Kino to najbardziej zboczona ze sztuk. Nie daje nam tego, czego pożądamy - mówi jak mamy pożądać

Slavoy Żiżek

Z- boczona historia kina zabiera widza w podróż przez największe dzieła sztuki filmowej. Przewodnikiem i narratorem po tej wyprawie jest, charyzmatyczny słoweński filozof Slavoj Žižek. Žižek to również komentator poglądów słynnego teoretyka psychoanalizy Jacquesa Lacana. Slavoj Žižek prezentuje swe poglądy zawarte w książce na temat kina wychodząc z założenia, że każda teoria wymaga przykładów. „Moją wielką obsesjąjest jasność i przejrzystość teorii. Potrafię odtworzyć linię myślową twórcy, jeśli mogę zilustrować ją sceną z filmu. Zboczona historia kina to film o tym, co psychoanaliza może powiedzieć na temat kina.”

W podzielonym na trzy części filmie-wykładzie filozof prowadzi rozmyślania nad charakterem medium filmowego i ludzką naturą. Na warsztat bierze sceny i motywy z wielkich klasyków, takich jak „Kacza zupa”, „Dyktator”, „Ptaki”, „Psychoza” czy „Rozmowa”. Łącznie ilustracją są fragmenty z ponad 40 tytułów, między innymi „Matrix”, „Mulholland Driver”, „Egzorcysta”, „Alicja w krainie czarów”, „solaria”, „Podziemy krąg”, „Persona”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Trzy kolory-niebieski”, „Obcy…”, „Pianistka”, „Dogville” i inne.

niedziela, 12 kwietnia 2009

Uniwersytet Krytyczny: Anarchiści w ruchu spółdzielczym

Uniwersytet Krytyczny: Anarchiści w ruchu spółdzielczym
sobota 18.04, godzina 16:00
Cafe Cykloza, ul. Hoża 62


W ramach Uniwersytetu Krytycznego zapraszamy na wykład Adama Duszyka o anarchistach w ruchu spółdzielczym. Poznamy podstawy ideologiczne samorządności pracowniczej, kooperatywizu. Zapoznamy się z dorobkiem ideowym i praktycznym anarchistów działający na rzecz ruchu spółdzielczego.

Adam Duszyk – polski historyk, doktor nauk humanistycznych, od 2007 prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego.
Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu Warszawskiego. W 2005 zakończył studia doktoranckie na UMCS i otrzymał stopień doktora nauk humanistycznych na podstawie pracy Jan Wolski (1888-1975). Życie i działalność. Jest nauczycielem VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Specjalizuje się w tematach związanych ze spółdzielczością w Polsce w XIX i XX wieku oraz ideologią anarchizmu. Za swoje osiągnięcia naukowe odznaczony w 2002 Brązowym Krzyżem Zasługi.

Autor ostatnio wydanej książki Ostatni Niepokorny Jan Wolski 1888-1975
Współautor książki Szkice z dziejów polskiego ruchu spółdzielczego

Mechaniczna Pomarańcza 15.04 godz. 19:00

Mechaniczna Pomarańcza (A Clockwork Orange)
rok 1971 Wielka Brytania
reż. Stanley Kubrick
na podstawie książki Anthony’ego Burgessa


Akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości w Wielkiej Brytanii. Opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki klasycznej, zadawania gwałtu i przemocy. Alex jest przywódcą małej grupy podobnych mu przestępców.

Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i pozwalają mu wpaść w ręce policji. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymencie mającym na celu szybką resocjalizację więźniów przy pomocy tzw. techniki Ludovica. Ów eksperyment obrzydza mu przemoc tak skutecznie, że od tej pory nie jest w stanie się nawet bronić. Jego przypadek zostaje wykorzystany w rozgrywkach politycznych, a sam Alex „wyleczony jak trzeba”, ale czy aby napewno...

Po projekcji, przy muzyce Beethoven'a Vegan Moloko
środa 15.04 - start 19:00

czwartek, 9 kwietnia 2009

W Święta Wielkanocne zamknięte...


11-13.04 - Zamknięte,
zapraszamy we Wtorek od 11:00


ps. Jajko od szczęśliwej kury... wegan dżihad trwa...

poniedziałek, 6 kwietnia 2009

Film Against Gravity: Śmierć człowieka pracy

Śmierć człowieka pracy
reż. Michael Glawogger, Austria-Niemcy 2005

Środa 08.04, start 19:00

Nie ma już człowieka pracy. Pozostał robotnik – ktoś gorszy, ktoś, komu się nie udało. Ktoś, komu praca nie daje godności, lecz ją odbiera. Przyzwyczajeni do wygodnego życia, coraz częściej zapominamy, jak ciężką pracę może wykonywać człowiek. Rezygnując z odautorskiego komentarza reżyser „Śmierci człowieka pracy” w wysmakowanych obrazach (zdjęcia Wolfganga Thalera) rejestruje nieludzki wysiłek współczesnych zapomnianych bohaterów. Niezwykłe zdjęcia oraz muzyka (autorstwa Johna Zorna) sprawiają, że „Śmierć człowieka pracy” to monumentalne, nasycone emocjami dzieło.

Dzisiejszym robotnikom nie towarzyszą pochwalne pieśni. Mogą jedynie wspierać się nawzajem pocieszeniem, że praca, nawet ponad siły, jest lepsza, niż żadna.
Grupa ukraińskich mężczyzn całymi dniami naraża życie w nieczynnych, grożących zawaleniem biedaszybach. W Indonezji robotnicy pracujący przy wydobyciu siarki wdychają gorące, trujące opary nad kraterami czynnych wulkanów. Droga w dół to równie wielkie ryzyko. Krew, ogień i potworny smród – rzeźnia w Nigerii to piekło na ziemi. Gołymi niemal rękami Pakistańczycy wydzierają starym statkom kawałki metalu. Chińscy hutnicy ze strachem postrzegają siebie jako ginący gatunek.

Więcej o filmie na www.againstgravity.pl