środa, 29 października 2008

O NAS

Cafe Cykloza to kolektyw pracowniczy, nie posiadamy szefa, który zatrudnia pozostałe osoby i decyduje o zatrudnieniu, czasie pracy i obowiązkach. Wszystkie istotne decyzje są bowiem podejmowane przez nasz kolektyw, do którego należą wszystkie osoby pracujące w tym miejscu. Każdy z uczestników kolektywu jest tak samo odpowiedzialna za swój odcinek pracy jak i za całokształt spraw związanych z kawiarnią. Inicjatywy tworzone i wspólnie zarządzane przez grono znajomych na zasadach spółdzielczych, są od lat z powodzeniem praktykowane wielu miejscach na całym świecie. W Polsce to wciąż jeszcze ewenement.

Cykloza od dwóch lat, czyli od początku odkąd istnieje, dba też o to co sprzedaje i skąd pochodzą produkty. Serwowana w lokalu kawa Cafe Libertad pochodzi ze spółdzielni rolników w stanie Chiapas, gdzie od lat trwa rewolta indian Zapatystów przeciwko wielkim obszarnikom i skorumpowanym władzom w Meksyku. Inne podawane kawy i herbaty także pochodzą z miejsc, gdzie są przestrzegane zasady etycznej produkcji bez wyzysku pracowników. >>
W Cyklozie dostaniemy też piwa z małych, lokalnych browarów jak Ciechan czy Konstancin. Wszystkie serwowane posiłki i przekąski łącznie z ciastami są 100 proc. wegańskie.
Na miejscu dostępne są książki i komiksy (zarówno w języku polskim jak i angielskim) poruszające tematykę społeczną i polityczną wydawaną przez wydawnictwa wolnościowe i anarchistyczne. >>

Pamiętaj, przychodząc do Cyklozy wspierasz alternatywne miejsce funkcjonujące na zasadach niehierarchicznych i kolektywnych. Jeżeli uda nam się utrzymać na rynku, być może stanie się to zachętą do tworzenia innych podobnych inicjatyw, których wciąż jest mało. Pamiętaj, wspierając prawdziwe spółdzielnie i kolektywy pracownicze pomagasz w ten sposób tworzyć miejsca pracy w  gospodarce wrażliwej społecznie.

Przypominamy, że Cafe Cykloza jest otwarta:

poniedziałek-czwartek 12-23
piątek 12- ?
sobota 13-22
niedziela zamknięte

-----------------
Cafe Cykloza
ul. Hoża 62 Warszawa
www.cykloza.waw.pl
http://cykloza.blogspot.com/

Brak komentarzy: