poniedziałek, 21 września 2009

Październik w Cafe Cykloza, będzie sie działo...

Szczegóły w komentarzach... a baner do pobrania i reklamowania...

1 komentarz:

CYKLOZA pisze...

Październik w Cafe Cykloza:

01.10 - Dzień Wegetarianizmu - POTLUCK,
czyli ugotuj coś pysznego przyjdź i podziel sie z innymi, spróbuj tego co ktoś zrobi dla ciebie...
02.10
- Szemrane Tango - czyli szemrana, warszawska muzyka z vinyli, Grzesiuk, Stępkowski, kaszkiety, vege smalec z ogórkami i charakterna klijentela, Start 20:00
- VegeDolina - Vege Dolina to coroczny proekologiczny cykl imprez organizowany przez Służewski Dom Kultury na terenie Służewieckiego Parku w Warszawie. Zagrają: Antidotum, El Banda, Czeesband, Kejos The-At-Er, Colectivo Blumenart. Odbędzie się aukcja obrazów młodej malarki - Małgosi Komy, Fire Show, kuchnia wegetariańskiej i wegańskiej, przedstawienia oraz prezentacje takich organizacji jak: Viva - Akcja dla Zwierząt, Straż dla Zwierząt, Fundacja Tara.
Jako Cafe Cykloza będziemy serwować lokalne piwko i zimne napoje BIO/Fair Trade.Więcej na: http://www.sdk.waw.pl/
03.10 - Czad Giełda - czyli renesans sceny niezależnej
08.10 - koncert+ wystawa: thebirthdaypartyband - acoustic/plugged-in/punk/rock; www.loftconversion.wordpress.com
10.10 - film "Maska twardziela" - pionierski film, którego twórcy za cel postawili sobie systematyczną analizę
związków między popkulturową symboliką, a pojęciem męskiej tożsamości w USA u progu XXI wieku. Ukazuje on, że powszechność przemocy w społeczeństwie amerykańskim, wliczając strzelaniny w szkołach, należy postrzegać jako część trwającego kryzysu męskości. Męskości w tym wydaniu, który przedstawia się dzisiejszym mężczyznom jako jedyny akceptowany. Film jest bogato ilustrowany przykładami z kultury popularnej od programów typu talk show po imprezy sportowe, od Buntownika z wyboru po Chłopaków z sąsiedztwa, od muzyki country po hip-hop. Film skupia się na realiach amerykańskich, łatwo jednak znaleźć w nim odwołania do naszej, polskiej rzeczywistości. Po filmie zapraszamy na dyskusję.
17.10 - koncert: myspace.com/maryandthebabycheeses
19.10 - wieczor meksykanski: projekcje multimedialne sztuki meksykańskiej, meksykańska muzyka i kawa z Chiapas
21.10 - dzień meksykanski: warsztat kroniki miejskiej, prezentacja książek młodych pisarzy meksykańskich
24.10 - film: Antifa - łowcy (nazi)skinów, prezentacja nowego Przeglądu Anarchistycznego, poświęconego w znacznej części problemowi neofaszyzmu trailer
29.10 - pokaz filmu: Aborcja i demokracja: Polska/Republika Południowej Afryki
Zaraz po upadku PRL-u polskie władze, pod wpływem kościoła katolickiego, zakazały aborcji. Mniej więcej w tym samym czasie władze RPA, reformując system opieki medycznej po upadku apartheidu, aborcję zalegalizowały.
Film „Aborcja i demokracja” pokazuje, że prawny status kobiet jest bezpośrednim efektem uciszania lub wzmacniania kobiecego głosu. Po końcu PRL-u w społeczeństwie polskim i w polskich mediach pespektywa kobieca stała się niewidoczna. Po upadku apartheidu kobiety zostały zaproszone do parlamentu RPA, by wzięły udział w publicznych wysłuchaniach dotyczących zdrowia reprodukcyjnego.